• 31
Blog
četvrtak, srpanj 17, 2008

LINEFIELD - DINAMO 0 - 2

Nogometaši Dinama uspješno su započeli ovogodišnji europski pohod. S gostovanja u Belfastu vratili su se s pobjedom 2-0, koja je mogla biti i osjetnija da su iskoristili dio prilika koje su stvorili u 90. minuta dvoboja s Linfieldom.

U najavama dvoboja domaćini su uvjeravali ekspediciju iz Zagreba kako Dinamo svrstavaju u rang velikih europskih momčadi. No, takvo doživljavanje renomea našega prvaka nije se moglo očitovati na posjetu večerašnjeg dvoboja. Naime, “modri” su se na Windsordor Parku mogli osjećati kao u Maksimiru budući da je skupina navijača iz Hrvatske imala i više nego solidan udio u ukupnoj brojci posjetitelja.

Stvari su dobrim tokom za Dinamo mogle krenuti odmah nakon sučeva zvižduka, no Mandžukić nakon slobodnog udarca koji je izveo Morales šalje loptu tik pokraj vratnice. Isti dvojac u naslovnim je ulogama u 18. minuti. No ovoga puta sa sretnijim epilogom. Pedro Morales primio je loptu na tridesetak metara, okrenuo stranu i kroz nekoliko domaćih nogometaša poslao loptu za Mandžukića koji efektnim udarcem para mrežu vratara Mannusa.

Da su domaćini bili u podređenom položaju većinu dvoboja najbolje svjedoči podatak da su prvi put konkretno zaprijetili tek nakon pola sata igre. O’Kane je snažnim udarcem iskosa pokušao iznenaditi Butinu, no vratar Dinama odbija loptu u korner.

Drpić zaključio posao

U 35. minuti Mandžukić je mogao povećati prednost, no pokušaj loba vratara odlazi pokraj vrata. Nekoliko trenutaka kasnije Etto probija desnu stranu i šalje povratnu loptu za Balabana čiji udarac domaći vratar sjajno brani. U nastavku akcije Mannus je ponovno u središtu pažnje kada krajnjim naporom “skida” Bišćanov pokušaj glavom.

U poluvremenu je u svlačionici ostao Mihael Mikić, a priliku na desnoj strani veznog reda dobio je Sammir. Da strateg Linfielda nema hazardersku crtu u karakteru uvjerili smo se u nastavku igre kada je taktičkim manevrom zatvorio sve prilaze prema svojim vratima.

“Modri” su tako bili osuđeni na pokušaje iz daljine. Sukladno tome bilježimo pokušaj Drpića u 50. minuti, te Milana Badelja odmah po ulasku u igru, u kojoj je zamijenio Chagu.

Upravo je ulazak mladog veznjaka unio nešto više živosti u igru Dinama. Tako je Badelj u 74. minuti gurnuo u priliku Mandžukića, no napadač se nije najbolje snašao pred vratima Linfielda. Centar igrališta bila je granica koju su domaćini prešli tek nekoliko puta u nastavku igre. Najopasnije je bilo u 76. minuti, odmah po ulasku Petera Thompsona, no Butina je nadvisio u skoku najboljeg strijelca Linfielda.

Novi pokušaj Badelja, ponovno iz daljine, stigao je u 80. minuti, no vratar Mannus ponovno je dokazao zašto je sinoć bio najbolji pojedinac u redovima domaćina.

Dinamo je stigao do osjetne prednosti pred uzvrat u sudačkoj nadoknadi. Strijelac je bio Dino Drpić čija je lopta iz slobodnog udarca pokraj zida pronašla put do mreže domaćeg vratara.